SHËNDETI I BURRAVE
Data e publikimit: 16.2.2024 , 10:45

Në Kosove nuk dinë ta trajtojnë prostatitin! Akademiku 95-vjeçar nga Danimarka tregoi se si të kuroni prostatitin dhe adenomën e prostatës në çdo moshë

Urologu, profesori, akademiku i famshëm danez, fituesi e çmimit Nobel max Heindel doli në pension në moshën 65-vjeçare, por nuk është bërë pensionist as mendërisht dhe as fizikisht. Dhjetë vjet pas daljes në pension, profesor Heindel vazhdon të shkruajë në fushën e urologjisë. Profesori është 95 vjeç, por pohon se problemet me prostatën mund të shmangen edhe në atë moshë

Profesor Heindel thotë se sekreti i një prostate të shëndetshme dhe fuqisë mashkullore janë enët e gjakut të pastra. Nëse janë të pastër dhe të shëndetshëm, prostatiti dhe adenoma nuk do të mundojnë kurrë një mashkull. Dhe ish-urologu i konfirmon fjalët e tij.

Korrespondenti ynë ishte në gjendje të intervistonte laureatin Nobel. Profesor Heindel dha një përshkrim të hollësishëm të metodës së trajtimit të prostatitit.

Korrespondenti: Profesor Heindel, ju keni deklaruar vazhdimisht se një prostatë e shëndetshme është çelësi i shëndetit dhe jetëgjatësisë së mashkullit. Pse mendon keshtu?

Prof. Heindel: Është e thjeshtë. Çdo trup është një sistem kompleks që rregullohet nga hormonet. Puna e të gjitha organeve dhe sistemeve të brendshme varet nga sfondi i përgjithshëm hormonal. Tek meshkujt, rregulluesi kryesor i shëndetit është prostata. Në mënyrë figurative, mund të quhet "zemra e dytë" e një burri.

Ndërsa plakemi, enët e sistemit gjenitourinar bllokohen, humbasin elasticitetin dhe sjellin më pak lëndë ushqyese në organe. Në fund të fundit, furnizimi me gjak është dërgimi i oksigjenit dhe lëndëve ushqyese, si dhe marrja e dioksidit të karbonit dhe produkteve metabolike në organet e brendshme. Si pasojë, vërehet një stagnim i sekretit të prostatës (lëng special - shënim i redaktorit). Prostata fillon të inflamohet, dhe pa trajtim në kohë, formohet adenoma.

Një foto e prezantimit të fundit të profesor Heindel në Simpoziumin Ndërkombëtar të Urologëve andrologë.

Për të marrë Prostatol me 50% zbritje, plotësoni formularin zyrtar më poshtë:

99.99€ 2+1 Gratis
39.99€
*

Si rezultat, një mashkull jo vetëm që ka probleme me funksionin erektil, por nuk mund të shkojë as në tualet për t'u urinuar siç duhet. Nëse pastroni periodikisht enët e sistemit urogjenital, mund të shmangni stagnimin e sekretimit dhe inflamacionin e prostatës. Siç thashë edhe më parë, rregulluesi kryesor i trupit të mashkullit është prostata. Kjo do të thotë se duke pastruar enët e gjakut mund të zgjasni ndjeshëm jetën tuaj dhe jo vetëm të kuroni prostatitin. Dhe kjo nuk është vetëm një teori. Dikur ua rekomandoja pacientëve të mi dhe tani e praktikoj vetë. Përveç kësaj, me dobësimin e funksionit normal të prostatës fillojnë të zhvillohen patologji të tjera.

Korrespondenti:   Çfarë lloj patologjish shkaktohen nga gjaku i ndenjur në legen dhe enët e pista?

Prof Heindel: Enët e papastërta të gjakut prekin të gjithë trupin. Por sigurisht, para së gjithash, preken organet që lidhen drejtpërdrejt me sistemin gjenitourinar:

Adenoma e prostatës është ndërlikimi i radhës pas prostatitit. Në 47% të rasteve, ajo çon në formimin e një tumori kanceroz në prostatë.

Epididymitis (inflamacion i dhimbshëm i testikujve) ndodh kur infeksioni vjen nga një prostatë e përflakur.

Prof.Heindel: Prof.Heindel: Deri vonë, procesi i trajtimit më zgjati disa muaj. I mblidhja vetë barishtet, i kërkoja në treg ose i porosisja online dhe më pas përgatisja zierje prej tyre. Tani nuk e bëj këtë, sepse kohët e fundit kolegët e mi, bazuar në formulat e mia të zhvilluara, krijuan një ilaç shumë të mirë dhe të lirë të krijuar për të trajtuar prostatitin dhe adenomën e prostatës. Në Kosovo quhet Prostatol. Është projektuar për të rregulluar funksionet e sistemit urogjenital mashkullor, i cili bëhet duke pastruar enët e gjakut dhe duke stimuluar punën e duhur të prostatës. Prandaj, për qëllimet tona është më e mira nga të gjitha.

Rezultatet e studimit, meshkuj (mosha 43 deri në 76 vjeç) gjatë një kursi trajtimi me ilaçin:

 • Prostatiti kaloi, duke përfshirë prostatitin kronik - 99% e subjekteve
 • Potenca u rrit pavarësisht nga mosha e subjektit - 97% e subjekteve
 • Pastrimi i plotë i enëve të sistemit urogjenital - 99% e subjekteve
 • Përmirësimi i efektivitetit të trajtimit të sëmundjeve kronike - 99% e subjekteve
 • Përmirësimi i shëndetit në përgjithësi - 100% e subjekteve
 • Mungesa e efekteve anësore nga marrja e barit - 100% e subjekteve

Korrespondenti:   Sa kushton dhe ku mund ta blini?

Prof. Heindel: Ju ndoshta e dini se për mua shumë barna janë të shtrenjta tani. Kështu që unë nuk do të rekomandoja një ilaç të shtrenjtë. një ilaç shumë i përballueshëm, veçanërisht tani që është bërë një element kryesor në programin e mjekësisë gjenitourinar.

Falë kësaj, çdo mashkull në Kosovo mund të marrë produktin tonë dhe të harrojë masazhin poshtërues të prostatës! Për të marrë pjesë në fushatë dhe për të marrë një paketë, keni kohë deri më Friday 23, February 2024 (përfshirë) për të lënë një aplikim në formularin zyrtar. Aplikimet mund të dorëzohen nga meshkujt mbi 35 vjeç që jetojnë në Kosovo.

Kushtet e marrjes së përfitimit:

 • Vetëm për përdorim personal
  Kjo është e nevojshme për të luftuar rishitësit, të cilët po përpiqen ta riblejnë atë në masë dhe ta rishesin atë me markën e tyre
 • Aplikoni përmes faqes zyrtare të programit
  Faqja zyrtare është një garanci e prodhuesit dhe mbrojtje nga rishitësit
Komentet:


Silvana Çela

Unë jam shumë mirënjohës për informacionin në lidhje me këtë mjet. Burri im ka kohë që ka probleme me prostatën, hera e fundit që ka bërë seks ka qenë rreth dy vjet më parë. Ai madje pati një krizë nervore mbi këtë bazë.

Publikuar 23 orë më parë

Esmeralda Sula

Si mjek, mund të them se nuk kam parë kurrë që masazhi i prostatës të ndihmojë në shërimin e prostatitit. Pastrim i zakonshëm parash, po ashtu poshtërues për një mashkull të vërtetë.

Publikuar 22 orë më parë

Ervin Çullhaj

Kohët e fundit, nuk mund të shkoja as në tualet, nuk flija natën. Receta popullore, pilula, kam shkuar shumë herë te urologu. E vetmja gjë që ndihmoi ishte kjo. Unë rekomandoj të gjithë meshkujt ta provojnë. Ky ilaç do t'ju befasojë këndshëm nëse nuk e keni provuar ende.

Publikuar 19 orë më parë

Eduart Dushku

Faleminderit krijuesve! E provova, prostatiti u largua! Mora një kure për t'u konsoliduar, megjithëse rezultatet e para u shfaqën brenda një jave - më në fund arrita të urina normalisht

Publikuar 18 orë më parë

Alfred Laçi

I thashë lamtumirë adenoma në 3 javë. Unë i këshilloj të gjithë. E vetmja që ndihmon vërtet. Urdhërova edhe një kurs, për të konsoliduar rezultatin

Publikuar 17 orë më parë

Leonard Gjoka

Nga rruga, në kurriz të antibiotikëve, kam dëgjuar dhe lexuar shumë negativitet. Pasojat e përdorimit të tyre mund të jenë jashtëzakonisht të mjerueshme. Por unë dëgjoj për faktin se adenoma provokon kancer për herë të parë.

Publikuar 16 orë më parë

Arjan Shehu

Unë vetë jam mjek dhe konfirmoj që nuk ka prodhim normal të hormoneve, nuk ka shëndet. Për më tepër, burrat vuajnë shumë më tepër se gratë, ne ndalojmë prodhimin e testosteronit dhe trupi konsumohet tre herë më shpejt.

Publikuar 15 orë më parë

Miranda Prenga

Si të porosisni një ilaç? Është shumë e nevojshme, burri i ngjitet murit natën, në mënyrë figurative.

Publikuar 15 orë më parë

Andi Papa

Miranda, këtu është një lidhje me off. faqja e prodhuesit, por nxitoni derisa ka 50% zbritje

Postuar 14 orë më parë

Miranda Prenga

Faleminderit, kam porositur tashmë, por a mund të më thoni sa kohë duhet për të dorëzuar?

Publikuar 12 orë më parë

Andi Papa

Miranda,do të arrijë për rreth 3 ditë)

Publikuar 12 orë më parë

Klajdi Ruçi

Faleminderit, Prostatole ndihmoi shumë shpejt! Mos e vononi trajtimin, është më mirë t'i largoni këto probleme tani sesa të prisni derisa gjithçka të kalojë me pasoja më të rënda.

Postuar 10 orë më parë

Roland Çullhaj

A është vërtet rezultati kaq i mirë? Ndoshta ia vlen të shkruani për veten tuaj. Falas, siç thonë ata, dhe uthull të ëmbël

Publikuar 10 orë më parë

Rudina Sinani

Burri refuzoi të shkonte për masazh pas herës së parë. Do të porosisim, duhet të trajtohemi.

Publikuar 9 orë më parë

Ramazan Hoxhaj

Unë shoh jo vetëm që kam probleme të tilla, por faleminderit Zotit që gjeta faqen e prodhuesit të produktit rreth një muaj më parë. Urologu u befasua kur përfundova kursin - madhësia e prostatës u bë e njëjtë si para inflamacionit. Dhe kjo është pa antibiotikë dhe mjete të tjera.

 

Publikuar 9 orë më parë

Ali Hysa

Më tregoni djema, a do të ndihmojë vërtet? Dhe pastaj nga droga dhe mjekët nuk ka kuptim

Publikuar 8 orë më parë

Kujtim Tahiri

Nuk ka dyshim për këtë. Efekti është shumë i fortë dhe më e rëndësishmja është se nuk dëmton as shëndetin tuaj. Pra, porositni dhe jini të shëndetshëm!

Publikuar 8 orë më parë

Dritan Topalli

Gjashtë muaj më parë pata një kure trajtimi. Prostata ime u kthye në normalitet, falë Zotit. Megjithatë, unë kisha prostatit infektiv.

Publikuar 7 orë më parë

Alma Begaj

Komenti im është më shumë për femrat, nëse mashkulli juaj ka probleme me prostatitin, mos e vononi. Rrallëherë një mashkull do të guxojë të shkojë te mjeku me një sëmundje të tillë. Dhe është e turpshme dhe poshtëruese të bësh një masazh. Por nëse nuk e trajtoni, do të merrni kancer.

Postuar 3 orë më parë

Petrit Shyti

Problemi është se ju mund të keni prostatit në moshën 30 apo edhe 20 vjeç. Vërtet varet nga enët e gjakut. Epo, pothuajse gjithçka. Kjo është arsyeja pse duhanpirësit janë në rrezik si gjithmonë.

Postuar 21 minuta më parë

Bujar Gjinaj

Fillova të pi fshehurazi nga gruaja ime, nuk doja t'i thoja se kishte një problem. U trondita nga efekti! Përveç që nuk kishte asnjë gjurmë të prostatitit, edhe mua më rikthehej ereksioni, edhe pse e kisha shkruar veten shumë kohë më parë! A mund ta imagjinoni se si gruaja ime u trondit, ajo më njihte prej vitesh!

Postuar 15 minuta më parë